دبير شوراي عالي امنيت ملي در واكنش به بيانيه تهديدآميز گروه 1+5 تاكيد كرد: هرگونه رفتاري كه مسير مذاكره را منحرف كند،عكس‌العمل متقابل ايران را در پي خواهد داشت.
  
 
به گزارش خبرگزاري فارس، علي لاريجاني دبير شوراي امنيت ملي كه در پايان ديدار خود با وزير امور خارجه آفريقاي جنوبي در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت، در پاسخ به سوالي درخصوص مذاكرات اخير خود در اروپا تصريح كرد: من در سفر اخير خود به چند كشور اروپايي با مقامات و اعضاي موثر اين اتحاديه ديدار كردم و در نشست 4 ساعته رسمي خود با خاورير سولانا درخصوص مسائل مهم كه مي‌تواند بسر سازي مناسبي براي ادامه مذاكرات باشد، بحث كرديم. 


دبير شوراي عالي امنيت ملي با تاكيد بر اينكه مسئله هسته‌اي ايران تنها از طريق مذاكره قابل حل است، گفت: در مذاكرات با مقامات اروپايي هر چند مسئله را با صراحت بيان كرديم و معتقديم كه پيشنهاد داده شده از سوي اروپا به عنوان هسته اوليه حركت مناسب و بالقوه است، ولي داراي نواقصي است كه در مذاكرات گفته مي‌شود و با رفع نواقص به جايگاهي مي‌رسد تا تمامي افكار طرفين در آن تجلي يابد.


لاريجاني خاطرنشان كرد: طرف مذاكره بايد از هم تعريف مشخصي داشته باشند تا در اين چارچوب حركت بزرگ‌تري در منطقه و در سطح بين المللي انجام گيرد و اين مستلزم بيان شفاف و روشن ديدگاه‌هاي طرفين است.
وي با تاكيد بر اينكه هرگونه اقدامي به شكل منطقي و عقلاني مذاكرات را خدشه‌دار كند باعث اختلال در روند مذاكرات خواهد شد، افزود: هر رفتار غير منطقي مي‌تواند شرايط را به فضاي قبل‌تر باز گرداند، اما اگر طرفين در مذاكرات شرايط خود را به بحث بگذارند، مي‌توان مسائل را حل كرد.


وي خاطرنشان كرد: اخيراً شنيدم كه آنها شرايط جديد را مطرح كردند ولي هرگونه رفتاري كه مسير مذاكره را منحرف كند، باعث مي‌شود تا به سرنوشت دور قبلي مذاكرات بازگرديم كه اين عكس‌العمل متقابل ما را به دنبال دارد.
وي درخصوص دور بعدي مذاكرات هم گفت: دوره بعدي مذاكرات قرار است بعد از مشورت سولانا مشخص و به ما اعلام شود.


دبير شوراي عالي امنيت ملي در واكنش به بيانيه اخير گروه 1+5 هم تاكيد كرد: مسير هسته‌اي ايران راه سالمي است كه اگر عده‌اي به دنبال پيچيده‌ كردن آن هستند، اين باعث وارد شدن خسارت خواهد شد.
وي با بيان اينكه مسير مذاكرات مسير عقلاني است، افزود: اين‌گونه رفتارها مي‌تواند به مسير مذاكرات صدمه وارد كرده و اعتمادي كه در درون مذاكرات در حال شكل گيري است، مختل سازد.

دبير شوراي عالي امنيت ملي تاكيد كرد: ما نيازمند مسيري مبني بر همكاري و همراهي براي حل مسئله پرونده هسته‌اي ايران هستيم كه اين روند تنها در درون مذاكرات دنبال خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: اظهارات رئيس جمهوري اين بود كه اگر سياست اروپا از مسير مذاكرات تغيير يابد، ما هم در سياست خود تغيير ايجاد خواهيم كرد.

وي در پاسخ به سوالي درخصوص اخراج چند بازرس مسئول آژانس بين المللي هسته‌اي از ايران گفت: اين مسئله مربوط به تصميم آژانس است ولي ايران تنها درخصوص برخي از اقدامات آنها اعتراض خود به آژانس بين المللي اتمي اعلام كرد و آژانس در اين باره تصميم گرفت.
لاريجاني با بيان اينكه بازرسان آژانس بر اساس ضوابط خاصي در كشورها عمل مي‌كنند، افزود: بازرسان موظف به رعايت موارد خاصي هستند كه عدول از آنها نيازمند به رسيدگي است و برخورد آژانس نيز در اين خصوص امري بديهي است.


وي درخصوص اشتباهات و اقدامات بازرساني كه خاك ايران را ترك كردند، گفت: اين صرفاً به تخليه و انتقال اطلاعات مربوط نمي‌شود و در گذشته هم اشتباهي از سوي آنها رخ مي‌داد كه ما از آنها گذشت مي‌كرديم، ولي در اين باره به دليلي اين كه اصول اساسي بازرسي را رعايت نكردند، در خصوص آنها اين برخورد اعمال شد.

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.