اتهام آمریکا به MTN ، سهامدار 49 درصد ایرانسل/ MTN برای دور زدن تحریم ها، گزارش‌های اینفوگرافیک تهیه می کرد

در سند دیگر "رویترز" نشان می دهد، جلسه‌ی اضطراری دیگری در "ام تی ان" با حضور مدیران ارشد به چگونگی راه‌های خرید و ارسال تجهییزات لازم برای راه‌اندازی سرویس چندرسانه‌ای برگزار شده است

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

انتخاب : رویترز با انتشار گزارشی، مدعی شده «شرکت "ام تی ان" آگاهانه تحریم‌ها علیه ایران را نقض کرده است» . این شرکت ، 49 درصد از «ایرانسل» را دراختیار دارد.

ارائه‌ی گزارش‌های اینفوگرافیک برای دور زدن تحریم‌ها

رویترز گزارش می‌دهد: «نسخه‌هایی از گزارش نشست‌های محرمانه "ام تی ان" در اختیار ما قرار گرفته است که نشان می‌دهد کارکنان چطور با را به بحث و بررسی گذاشتند.»

«در این اسناد احتمال پیگیری از سوی آمریکا و پاسخ‌های احتمالی از پیش تعیین شده نیز به بحث گذاشته شده است.»

بنا به اسناد، در جلسه‌ای در سال ۲۰۰۶ با حضور ده مدیر ارشد "ام تی ان"، موضوع و محور اصلی جلسه "بررسی چگونگی راه‌های دور زدن تحریم‌های امریکا علیه ایران" بوده است.

رویترز گزارش می‌دهد: « در برخی اسناد مربوط به این جلسه چندین بار از "نفر سوم" یا "کمپانی سوم" نام برده شده است و تاکید شده که این کمپانی سوم باید بسیاری از وسایل لازم برای ساخت دیتا سنتر ایرانسل از جمله نرم‌افزارها و برنامه‌های ذخیره‌ی دیتا را به ایران ارسال کند.»

این اسناد جدید حاکی از آن است که "ام تی ان" از محتوا و جزئیات تحریم‌های آمریکا "کاملا مطلع" بوده و "اگاهانه" به دنبال دور زدن تحریم‌ها از طریق شرکت‌های مستقر در خاورمیانه است.

بنا به گزارش این خبرگزاری تجهیزاتی که با واسطه خریداری شده است، در دوبی جمع‌آوری و با قایق به بندرعباس در جنوب ایران حمل و تحویل داده شد.

در سند دیگر "رویترز" نشان می دهد، جلسه‌ی اضطراری دیگری در "ام تی ان" با حضور مدیران ارشد به چگونگی راه‌های خرید و ارسال تجهییزات لازم برای راه‌اندازی سرویس چندرسانه‌ای برگزار شده است و در گزارشی که ماه بعد در جلسه‌ی مدیران ارائه شده است، به تاخیر در ارسال به دلیل تحریم‌های آمریکا اشاره شده است.

واکنش MTN

پل نورمن، مدیرکل بخش منابع انسانی "ام تی ان" در بیانیه‌ای اعلام کرد:« ام تی ان همه‌ی این اتهامات برای زیرپاگذاشتن آگاهانه تحریم‌ها را رد می‌کند. ما همه‌ی تجهیزات خود را از شرکت‌های معتبر به شکل بی‌واسطه خریداری کرده و به همه‌ی قوانین و تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا پایبندیم.»

شرکت آفریقایی "ام تی ان" که مرکز آن در ژوهانسبورگ است، بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی این کشور است که در ۲۰ کشور دیگر جهان نیز فعالیت دارد./انتخاب

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.